Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fractal AX8

• Zaloguj się
256 odpowiedzi na ten temat

#1 DaNail

• DaNail
    Weteran

Napisany 5.10.2016 - 13:09

Uprzejmie witam osoby, które błądząc na forum czytają tego posta :)

Czy wśród Was są użytkownicy Fractala AX8 i mogliby bez youtubowych wodotrysków i kolorytów zrecenzować funkcjonalność i brzmienie takiego urządzenia na koncertach jak i w domowym studiu nagrań?

Czy po wpięciu Fractala prosto w mikser brzmienie distorionów będzie dynamiczne i zadowalające, bez jakiegoś plastiku i braku dynamiki?

Czy może on służyć jako karta dźwiękowa, w którą wepnę bezpośrednio monitory odsłuchowe? (tak jak w przypadku obecnego u mnie Eleven Racka).

Najprościej rzecz ujmując - chcę zastąpić wszystkie swoje graty i pedalboard jednym, lekkim i ultramobilnym ustrojstwem. Po epizodycznym obcowaniu z Axe FX II wiem, że Fractal jest potężnym zawodnikiem, pytanie tylko czy AX8 radzi sobie podobnie na żywo jak Axe FX II?

• MyleneNith lubi to
Will Is The Power!

#2 aciek_l

• aciek_l
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Poznań

Napisany 5.10.2016 - 14:25

Ja właśnie się przesiadłem z lampy na AX8 + kolumna i jestem zadowolony. Nie bardzo mam czas teraz się szerzej rozpisać, ale póki co odpowiem, że AX8 nie będzie działał jako karta dźwiękowa. Kilka rzeczy musieli usunąć, żeby dało się to sprzedać taniej od AxeFX II i padło m.in. na funkcję interfejsu audio. ;)

• MyleneNith lubi to

#3 DaNail

• DaNail
    Weteran

Napisany 5.10.2016 - 14:34

Uuu to kiepsko... Musiałbym sprawić sobie jakiś mały mikser. A kolumny używasz ze względu przyzwyczajenia gitarzysty żeby coś telepało nogawką czy standardowe monitory sceniczne też dadzą radę?

Ale po czorta mu w takim razie USB?

ax8-back.jpg

Ten post był edytowany przez DaNail dnia: 5.10.2016 - 14:42

• MyleneNith lubi to
Will Is The Power!

#4 Myxu

• Myxu
  • z:Warszawa

Napisany 5.10.2016 - 15:07

Uaktualnienia softu i programowanie/obsługa z kompa.
Nie bedzie działał jako karta dzwiękowa, ale monitory oczywiście możesz do niego podpiąć, do nagrywania bedziesz potrzebował interfejs i jesli tenże interfejs bedzie miał spdif in to możesz nagrywać jakby "prosto z Axa".

Jesli chodzi o brzmienie to powinno byc identyko jak w axe fx II, różnica polega na mniejszej mocy obliczeniowej z czego wynikają drobne (brak dwóch ampow na raz) średnie (łatwiej go "zapchać" efektami) i potencjalnie większe (podobno przy przełączaniu presetow jest przerwa ale mozna to obejść używając scen ktore są jeszcze bardziej okrojone czyli tylko dwa ampy w presecie w formie czystego i brudnego kanału oraz stały zestaw efektów zdaje sie) utrudnienia.
No talent, no musical ability... No musical training required...

#5 DaNail

• DaNail
    Weteran

Napisany 5.10.2016 - 16:22

podobno przy przełączaniu presetow jest przerwa ale mozna to obejść używając scen ktore są jeszcze bardziej okrojone czyli tylko dwa ampy w presecie w formie czystego i brudnego kanału oraz stały zestaw efektów zdaje sie

O, tego nie wiedziałem. W graniu na żywo to raczej spory mankament. Ale tak się dzieje zawsze nawet w przypadku użycia 3-4 efektów na preset? 

Nie bardzo zrozumiałem na czym polega używanie scen :)

• MyleneNith lubi to
Will Is The Power!

#6 Myxu

• Myxu

Napisany 5.10.2016 - 16:49

Scena to jakby preset wewnątrz presetu. Z tego co pamiętam, możesz w niej zmienić stan X/Y bloku (czyli przerzucić między dwoma ustawieniami - w przypadku ampa to są akurat dwa modele wzmaka które sobie wybierzesz na danych ustawieniach), albo np. włączać i wyłączać efekty. Scena jest jakby "stanem rigu" - nie możesz wewnątrz niej za dużo zmienić, ale za to przełącza się bez opóźnień.

Jakby co to proszę o sprostowania naszego ministra cyfryzacji SpiderWAWa, bo ja styczności w praktyce nie miałem, po prostu trochę czasu spędziłem nad przewertowaniem instrukcji i poczytaniem w necie kiedy myślałem czy nie iść w tę stronę.

#7 Kolumbijczyk

• Kolumbijczyk
    Wirtuoz klawiatury
  • z:wierzak

Napisany 5.10.2016 - 19:02

Jak dla mnie taka scena z dwoma ampami i efektami do przełączania to na jedną piosenkę wystarczająco, a pomiędzy kawałkami zmienić preset to nie problem.
  • Mayo and MyleneNith lubi to

Nie tak sobie życie wyobrażałem, miała być sielanka.

#8 spawel

• spawel
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 5.10.2016 - 19:27

Co prawda mam Axe II a nie AX8 ale przypuszczam, ze w AX8 jest tak:
Stan bloku X/Y nie pozwala na zmianę wzmacniacza w danym presecie, tylko na dwa stany tego samego wzmacniacza (efektu). Nie zmienia to faktu, że można te stany tak poustawiać, że brzmienie będzie diametralnie różne.
W Axe II można sobie w poszczególnych scenach ustawić tak, że gra raz jeden raz drugi wzmacniacz, ale tu każdy wzmak, efekt, kolumna, mogą po dwa w każdym presecie.
W AX8 mamy po jednym elemencie, więc w scenach raczej nei przełaczymy pomiędzy jedną kaczką a inną, dwoma wzmakami, etc.

Jak mieli wypuścić AX8 to byłem strasznie podjarany, że będzie to taki kombajn jak POD HD500 czy Boss GT-100. Czyli z kartą dźwiękową, pedałem ekspresji i z możliwościami Axe II. To byłby dla mnie procek marzeń. Niestety tak się nie stało i  dlatego zdecydowałem się na Helixa, a ostatecznie wylądowałem z Axe II i PODem HD500 jako sterownikiem. POD jako substytut kontrolera daje radę a samo Axe rewelacja. Prawdziwy wzmacniacz stoi w kącie i się kurzy.

Dobrym doradcą w sprawach AX8 jest Spiderwaw :)          

• MyleneNith lubi to

#9 SpiderWAW

• SpiderWAW
    Weteran
  • z:cyfrowogitarowo.pl

Napisany 5.10.2016 - 20:11

Poczytaj na cyfrowogitarowo.pl bo nie bede tu pisal elaboratu. [no dobra... http://cyfrowogitarowo.pl/archiwa/774]

AX8 tak samo jak duze Axe ma dziure w przelaczaniu presetow. Oczywiscie w duzym o tyle prosciej, ze mazna zapiac wiecej na raz i 8 scenami sobie wybierac co tam sie chce. 

X/Y to dwa rozne efekty tego samego typu np. Fender i Marshall, albo Room i Hall, itd Tu uwaga: zmiana Amp czy OD pomiedzy mocno rozniacymi sie sprzetami tez da dziure. Moze mniejsza niz przy przelaczaniu presetow ale jednak. W duzym axe tez to bedzie, trzeba po prostu wyczyscic z algorytmow pamiec i wgrac nowe. Tyle ze w axe mozeny miec 2 reverby czy 2 wzmacniacze i po sprawie. W AX8 trzeba myslec o mocy DSP. A Reverb (dla mnie bajka...) potrafi zabrac prawie 30%... Zainspirowaliscie mnie... zmierze to!

Sceny to zapis ustawienia czyli co jest wlaczone, co wylaczone i w jakim co jest stanie (X/Y) + mozliwosc podpiecia pod scene modyfikatorow, ktore cos tam zmieniaja. Czy bez opoźnień... no to zalezy czy zmienimy np. X/Y wzmaka czy tez nie. 

Polecam poszukac na cyfrowo opisu presetow Fremena, tam jest film pokazujacy co mozna zrobic z 5 scenami. Modyfikowany jest bodaj gain wzmacniacz + cos jeszcze w efekcie mamy 5 kanalowy wzmak... bajka. [http://cyfrowogitarowo.pl/archiwa/1104]

• MyleneNith lubi to

#10 DaNail

• DaNail
    Weteran

Napisany 5.10.2016 - 20:20

Bardzo wielkie dzięki Panowie za tak szczegółową pomoc. Mimo wrodzonej technofobii mniej więcej wiem już o co chodzi i Fractal nieco przestał być tak różowym rozwiązaniem jak mi się to wymarzyło. Pewnie dokładnie zrozumiem te algorytmy spędzając pierwszą dobę z AX8. A czy są jakieś perspektywy rozbudowy pamięci/przyśpieszenia, żeby każdy preset stał się wydajniejszy bez zagotowania procesora?

• MyleneNith lubi to
Will Is The Power!

#11 SpiderWAW

• SpiderWAW
    Weteran

Napisany 5.10.2016 - 20:34

No i UWAGA UWAGA UWAGA

TO COS NIE MA WYJSCIA SLUCHaWKOWEGO :(

Bardzo wielkie dzięki Panowie za tak szczegółową pomoc. Mimo wrodzonej technofobii mniej więcej wiem już o co chodzi i Fractal nieco przestał być tak różowym rozwiązaniem jak mi się to wymarzyło. Pewnie dokładnie zrozumiem te algorytmy spędzając pierwszą dobę z AX8. A czy są jakieś perspektywy rozbudowy pamięci/przyśpieszenia, żeby każdy preset stał się wydajniejszy bez zagotowania procesora?

Nie ma. Ale ostatni firmware np. zdjal z 2-3% z obciazenia. Niby to nic, ale jak sie balansuje na granicy przeciazenia to juz rozwiazuje sprawe. Poza tym... reverby mozna uzyc w jakosc standardowej (czyli i tak lepszej niz taki GMajor...), tak samo impulsy. Reverb sprezynowy jest za to bardzo lekki. Nic lepiej brzmiacego w takim przenosnym formacie nie ma. Jest owszem tanszy Helix, ale... no wlasnie. Ja wole minusy ax8 i jego brzmienie niz plusy Helixa. Niemniej polecam go sprawdzic i doprawic do smaku, z impulsami tez potrafi zagrac.

#12 tomo34

• tomo34
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Polska

Napisany 5.10.2016 - 22:20

Hmm, a to ciekawe z tym obciążeniem procesora.

Z ciekawości zapytam, ile mniej więcej mocy zużyje łańcuch z:
bramką > boosterem > amp > kolumna > modulacja (np. chorus) > delay > reverb

?

#13 aciek_l

• aciek_l
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 6.10.2016 - 08:07

Bez problemu można ogarnąc pełno brzmień w jednym presecie. Oprócz dwóch wzmaków, możesz jeszcze zmieniać część parametrów każdego z nich dzięki scenom, dużo można też osiągnąć drive-ami - można wstawić dwa i do tego każdy X/Y. 

Ja ciągle szukam "mojej drogi" jeśli chodzi o ustawienie tego, co mam pod nogą, ale na tę chwilą pierwsze czery switche mam przypisane do S1, S2, S3 i S4 (zwykle amp X na cleanie; amp X na cleanie + drive X; amp Y przesterowany; amp Y przesterowany z drive Y jako dopałka;, do każdej ze scen przypisane efekty w miarę potrzeb), a switche 5-8 to poszczególne efekty (np. EQ, drive, chorus, delay), które mogę dodatkowo włączać/wyłączać niezależnie od scen. Można te proporcje dowolnie zmieniać, można też dać jednego switcha jak S1/2, a resztę przeznaczyć na niezależne wlączanie efektów.

Początkowo te sceny wydawały mi się też ograniczające, ale po wgryzieniu się w temat okazuje się, że jest to sensowne i logiczne.

Co do limitu procesora – przyznaję, że byłem zaskoczony tym, jak szybko można dobić do limitu. :( Jest to ograniczenie, bywa frustrujące, ale chwila planowania presetu i można się zmieścić mając to, co się chce.

Minęły mi już dwa tygodnie z Fractalem i lubimy się coraz bardziej. ;) To, co mnie na początku frustrowało, po poznaniu urządzenia okazało się bardzo łatwo rozwiązywalne. I nie miałem oporów przed zainwestowaniem w case, żeby Fractal zył sobie  u mnie długo i spokojnie. :D

?

Sprawdzę wieczorem. :)

Ten post był edytowany przez aciek_l dnia: 6.10.2016 - 08:08

• SpiderWAW lubi to

#14 SpiderWAW

• SpiderWAW
    Weteran

Napisany 6.10.2016 - 08:31

Amp = 1 DSP, booster przez regulacje gainu i wykorzystanie Scen

Bramka  > Kolumna > Modulacja > Delay > Reverb = 2 DSP

ok. 84% 

Brak miejsca na OD... ale to sa najwyzsze ustawienia i przyklad dla najbardziej wymagajacych algorytmow w danej grupie efektow i w stereo. Reverb nie Standard a High (roznica 8%), gestosc reverbu 10 a nie np. 4....; tak samo z chorusem, Paczka stereo i Ultrares a nie normal i mono ok. 4% vs 12%. 

To samo ale dla lancuch najmniej obciazajacego rev, deleya itp: ok. 44%... a jeszcze jeszcze mozna np. dac pieknie brzmiaca Sprezyne, kotra potrzebuje tylko 7,3% i zejsc do 37%... Jest wiec duze pole manewru, ale fakt faktem trzeba na to uwazac i isc czasem na kompromis. W duzy Axe tego problemu nie ma. 

Tu masz tabelke, ale jeszcze do starego FW. 

?

Ten post był edytowany przez SpiderWAW dnia: 6.10.2016 - 08:32

• tomo34 lubi to

#15 tomo34

• tomo34
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 6.10.2016 - 09:12

Amp = 1 DSP, booster przez regulacje gainu i wykorzystanie Scen
Bramka  > Kolumna > Modulacja > Delay > Reverb = 2 DSP
ok. 84% 
Brak miejsca na OD... ale to sa najwyzsze ustawienia i przyklad dla najbardziej wymagajacych algorytmow w danej grupie efektow i w stereo. Reverb nie Standard a High (roznica 8%), gestosc reverbu 10 a nie np. 4....; tak samo z chorusem, Paczka stereo i Ultrares a nie normal i mono ok. 4% vs 12%. 

To samo ale dla lancuch najmniej obciazajacego rev, deleya itp: ok. 44%... a jeszcze jeszcze mozna np. dac pieknie brzmiaca Sprezyne, kotra potrzebuje tylko 7,3% i zejsc do 37%... Jest wiec duze pole manewru, ale fakt faktem trzeba na to uwazac i isc czasem na kompromis. W duzy Axe tego problemu nie ma. 

Tu masz tabelke, ale jeszcze do starego FW.

Dzięx !!!

#16 Kolumbijczyk

• Kolumbijczyk
    Wirtuoz klawiatury
  • z:wierzak

Napisany 6.10.2016 - 09:45

Bardzo chciałbym przetestować ten sprzęt. Spider jesteś może ze Śląska? ;)

Nie tak sobie życie wyobrażałem, miała być sielanka.

#17 SpiderWAW

• SpiderWAW
    Weteran

Napisany 6.10.2016 - 09:51

Na Śląsku Axe FX II ma spaweł.

#18 DaNail

• DaNail
    Weteran

Napisany 6.10.2016 - 10:42

Spider, a wpinasz się prosto w mikser czy przez Di-boxy? Czy może wozisz kolumnę aktywną ze sobą?

Potrzebuję dobrego brzmienia na chałturki i koncert klubowy (na którym nie ma czasu rozstawiać paczek, wzmacniaczy itp) po którym trzeba szybko się złożyć i jechać na następny. Im bardziej kompaktowo, tym lepiej :)

Will Is The Power!

#19 SpiderWAW

• SpiderWAW
    Weteran

Napisany 6.10.2016 - 11:55

Ja mam tylko doswiadczenie monitory studyjne i testowalem tez z Firehawk 1500. Spokojnie mozesz zapdoac po XLR w mikser i miec sie w odsluchu, albo miec wlasna kolumne aktywna ktora znasz i lubisz (albo taka jaka jest na miejscu) tak co wpieta oproczy wyjscia w linie. 

Wlasciwie mozesz wozic ze soba AX8 + lekkiego bossa FV-5 i to wszytsko

#20 aciek_l

• aciek_l
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 6.10.2016 - 12:05

Na salkę wstawiłem sobie teraz RCF 312A mkIII. Daje radę. Miałem raz pożyczoną ALTO TS115A i też dało radę, a te Alto sa śmiesznie tanie.

No i właśnie osiągnąłem cel, czyli cały rig to gitara -> kabel -> Fractal -> kabel -> kolumna. :)

#21 DaNail

• DaNail
    Weteran

Napisany 6.10.2016 - 12:14

Dzięki wielkie Panowie.

Właściwie decyzja podjęta, raz się żyje. Zatem z końcem października wyprzedaję okazyjnie graty i żwawo i ochoczo przystąpię do Klubu użytkowników Fractala :)

• SpiderWAW and aciek_l lubi to
Will Is The Power!

#22 SpiderWAW

• SpiderWAW
    Weteran

Napisany 6.10.2016 - 18:43

Idz do sklepu (albo kup i odesli) Helixa. Tanszy znacznie, a moze Ci podpasuje...

Ten post był edytowany przez SpiderWAW dnia: 6.10.2016 - 18:43

#23 DaNail

• DaNail
    Weteran

Napisany 6.10.2016 - 20:30

Nie podpasował :)

Will Is The Power!

#24 SpiderWAW

• SpiderWAW
    Weteran

Napisany 6.10.2016 - 21:12

Nie podpasował :)

Witaj w klubie.

• DaNail lubi to

#25 tymon1313

• tymon1313
    Stary wyjadacz

Napisany 12.11.2016 - 16:40

Trochę odgrzewam,

Gdzie kupiliście ax8? Jest dostępny w PL? 

Wiem, że jest shop fractala, ale przesyłkę ze stanów oclą mi jeszcze... Poza tym tam są 2 opcje gwarancji  - 1299 (1 rok) lub 3 lata +129$. Ktoś to rozpatrywał w kwestii opłacalności? Dlatego wlałbym w PL bo tu ustawowo gwarancja 2 lata.

#26 Kris Gee

• Kris Gee
    Najlepsze Gitary 2015 i 2016 roku
  • z:Zimno i mokro

Napisany 12.11.2016 - 17:25

Sklep na Europe:

http://www.g66.eu/en...actal-audio/ax8

#27 tymon1313

• tymon1313
    Stary wyjadacz

Napisany 12.11.2016 - 17:37

Ale różnica w cenie straszna. USA 1299 dolarów czyli 5100 zł. W Europie 1600 euro czyli 7 tys. Zł.

#28 aciek_l

• aciek_l
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 12.11.2016 - 23:29

Cło i VAT. :(

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

#29 DaNail

• DaNail
    Weteran

Napisany 12.11.2016 - 23:50

I zasilanie 120V

Will Is The Power!

#30 tymon1313

• tymon1313
    Stary wyjadacz

Napisany 13.11.2016 - 12:05

Mam pytania, zanim kliknę "kup teraz" Możecie pomóc?

1. Czy podobnie jak w Kemperze mogę xlr dać na przody włącznie z symulacjami paczek i wzmacniaczy w stereo, a jednoczenie innym wyjściem dać mono do wzmacniacza już bez symulacji głośników?

2. Czy efekty są zadowalające. jak wypadają w porównaniu z G system?

3. Czy mogę używać tylko jako efektów metodą 4 kabli (czyli fuzy przed, a delaye po przedwzmacniaczu lampowym)

4. Ile efektów mogę tam wpiąć i czy można ustawić ich kolejność? 

5. Czy podczas grania zdarzają się jakieś przycinki, zwiechy?

6. Jak długo czekaliście na przesyłkę po wpłacie?

7. Nie chce wywoływać burzy pytaniem czy brzmi lepiej niż kemper...., ale czy po wpięciu w mikser/kolumnę siedzi dobrze w miksie reszty zespołu? Jak wiadomo jest to największa bolączka kempera i wymaga odpowiedniej lampowej (czytaj  "ciężkiej"końcówki mocy. Czy tu tranzystor się sprawdzi lepiej?

Ten post był edytowany przez tymon1313 dnia: 13.11.2016 - 12:08

#31 Myxu

• Myxu

Napisany 13.11.2016 - 12:45

1) tak
2) spodziewał bym sie ze są jednak klasę lepsze niz gsys ale nie testowałem
3) tak
4) tyle na ile pozwoli Ci moc obliczeniowa procesora, spiderWAW kiedys na swoim blogu miał taka tabelkę co ile zżera
5) czy zdarzają sie zwiechy to nie wiem, ale na pewno jest malutki gap przy przełączaniu presetów (nie testowałem jak wypada w porównaniu z Gsysem)
6/7 nie wiem, nie miałem okazji zmacać sraktala jeszcze.

#32 tymon1313

• tymon1313
    Stary wyjadacz

Napisany 13.11.2016 - 17:36

Wielkie dzięki

Trzeba klepać. Ciekawe czy dostanę jeszcze wersję USA, czy China....

#33 SpiderWAW

• SpiderWAW
    Weteran

Napisany 13.11.2016 - 19:03

NIe mialem Kempera u siebie. AX8 brzmi jak Axe. Czy cos brzmi lepiej... chyba nie:) Gap przy presetach jest i w AX8 i Axe. Mozna to nieco obejsc korzystajac ze Scen i X/Y ale to tez trzeba robic rozwaznie (poczytaj u mnie :)

W G66 byly ostatnie sztuki z USA w nowej cenie. Zapytaj, bo moze cos sie przez ostatni tydzien zmienilo.

Na przesylke czekasz ze 4 dni. Teraz szedl do mnie na testy EV-1, G66 wyslalo go we czwartek a doszedl w poniedzialek. 

(jak ktos chce to srebrny moze byc do wziecia, bo ja jednak chce czarny...) 

Efekty... dla mnie lepsze niz Eventide. 

Ograniczenia sa i to juz wszystko zalezy co sie chce robic... napisz 2-3 presety jakie chcesz zrobic a Ci powiem co i jak.

#34 tymon1313

• tymon1313
    Stary wyjadacz

Napisany 13.11.2016 - 19:40

NIe mialem Kempera u siebie. AX8 brzmi jak Axe. Czy cos brzmi lepiej... chyba nie:) Gap przy presetach jest i w AX8 i Axe. Mozna to nieco obejsc korzystajac ze Scen i X/Y ale to tez trzeba robic rozwaznie (poczytaj u mnie :)

W G66 byly ostatnie sztuki z USA w nowej cenie. Zapytaj, bo moze cos sie przez ostatni tydzien zmienilo.

Na przesylke czekasz ze 4 dni. Teraz szedl do mnie na testy EV-1, G66 wyslalo go we czwartek a doszedl w poniedzialek. 

(jak ktos chce to srebrny moze byc do wziecia, bo ja jednak chce czarny...) 

Efekty... dla mnie lepsze niz Eventide. 

Ograniczenia sa i to juz wszystko zalezy co sie chce robic... napisz 2-3 presety jakie chcesz zrobic a Ci powiem co i jak.

Przeczytałem wszystko co napisałeś na cyfrowogitarow i na forum. Super przekazane i naprawdę fajnie napisane ( od nastu lat redaguję texty do gazet papierowych, więc wiem co piszę ).  

Czy te ograniczenia mnie przerażają? Raczej nie. Co bym chciał w pętli? kolejność przypadkowa

1. Bramka-kompresor-eq -reverb-delay-wzmak-paczka

2. Bramka-kompresor- eg-reverb-delay- drive-wzmak-paczka

3. Rozumiem, że można to odciążyć zapinając w pętlę zewnętrzne efekty np. drive czy reverb. Tym samym ich nie używać z ax8.

4. Czy w wyjściu na odsłuch można wyłączyć równocześnie symulację wzmaka i paczki? Wiem że to brzmi dziwnie, ale zastanawiam się jak by to zagadało gdybym na odsłuchu wpiął combo lampowe, a xlr-ami puścił na przody (mówię średnich salach, czyli słyszalność i tak bardziej z comba niż z przodów)

Tabelkę widziałem, wiem co i jak procentowo zabiera. 

Gdyby kemper zrobił coś takiego mobilnego, to byłaby petarda.

Ten post był edytowany przez tymon1313 dnia: 13.11.2016 - 19:42

#35 Myxu

• Myxu

Napisany 13.11.2016 - 20:09

@punkt 4 - widzę jaki setup Ci chodzi po głowie - myślałem o czyms podobnym, ale nie na zasadzie kompletnego pominięcia ampa i pójścia w piec lampowy, a pominięcia samej paki i wpinania sie w return/w końcówkę lampową - to chyba mimo wszystko ciekawsza (i prostsza do ogarnięcia jesli chodzi o routing) opcja niz same efekty w torze z combem lampowym i rownolegle tor z symulacją ampa w przody...

#36 tymon1313

• tymon1313
    Stary wyjadacz

Napisany 13.11.2016 - 20:14

No w sumie wpięcie się w return też fajne może być. Dodatkowe wpięcie w przody da przestrzeni no i efekty w stereo zabrzmią lepiej.

#37 SpiderWAW

• SpiderWAW
    Weteran

Napisany 13.11.2016 - 20:33

Przeczytałem wszystko co napisałeś na cyfrowogitarow i na forum. Super przekazane i naprawdę fajnie napisane ( od nastu lat redaguję texty do gazet papierowych, więc wiem co piszę ).  

Czy te ograniczenia mnie przerażają? Raczej nie. Co bym chciał w pętli? kolejność przypadkowa

1. Bramka-kompresor-eq -reverb-delay-wzmak-paczka

2. Bramka-kompresor- eg-reverb-delay- drive-wzmak-paczka

3. Rozumiem, że można to odciążyć zapinając w pętlę zewnętrzne efekty np. drive czy reverb. Tym samym ich nie używać z ax8.

4. Czy w wyjściu na odsłuch można wyłączyć równocześnie symulację wzmaka i paczki? Wiem że to brzmi dziwnie, ale zastanawiam się jak by to zagadało gdybym na odsłuchu wpiął combo lampowe, a xlr-ami puścił na przody (mówię średnich salach, czyli słyszalność i tak bardziej z comba niż z przodów)

Dzięki, żeby się nie okazało, że pracujemy w tej samej firmie :) 

Te twoje przyklady to da sie raczej zrobic bez ograniczania jakosci reverbu i z paczka stereo UltraRes.

Mozna odciazyc, pytanie czy trzeba... Ale dobra, mam H9. Choc sam nie wiem po co. Moze dlatego, ze grajac w domu mam go w wysylce miskera i robi nie tylko dla AX8, ale tez dla np. Blofelda z bardzo slabymi efektemi.

XLR i jack na wyjsciu to to samo. Mozesz pdolaczyc sie i tu i tu, ale bedzie tam to samo. To co chcesz zrobic wymaga wyjscia przez petle FX i da sie oczywiscie zrobic.

#38 spawel

• spawel
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 13.11.2016 - 20:35

Nie chcę wywoływać kolejnej odsłony wojny cyfra vs lampa, ale .... mam "na liczniku" sporo wzmacniaczy, w tym ulubione brzmieniowo Fendery i właściwie większość podłogowych procesorów wiodących producentów. Fractala kupiłem po raz drugi (Ultra teraz FXII) i od kiedy mam dwójkę, to skądinąd bardzo udany wzmachol lampowy Line6 DT50 (tak naprawdę lampowy), powędrował po łóżko i gram wyłącznie na fractalu. AX8 to tak trochę połówka Axe i niewątpliwie ma mnóstwo zalet. Niemniej o ile kogoś interesuje przejście do Fractala to jednak warto rozważyć właśnie wersję rackową. Jeden i drugi ma te same efekty i "wzmacniacze" jednak w Axe FXII jednak w podwójnej ilości (czyli w jednym łańcuchu dwa wzmacniacze, dwie kolumny, dwa reverby, itd.). Dla sprawności działania moc obliczeniowa, karta dźwiękowa ma/może mieć spore znaczenie. Nie miałem do czynienia z Kemperem, ale o ile jest zapewne świetnym modelerem, to jednak Fractal ma jeszcze ogrom świetnych efektów.  
Jako sterownika używam PODa HD500, zadowalam się  czterema scenami dla każdego efektu imam dostęp do 128  presetów. Wystaczająco :D

• SpiderWAW lubi to

#39 SpiderWAW

• SpiderWAW
    Weteran

Napisany 13.11.2016 - 20:37

Tylko jak wylaczysz emulacje koncowki to wylaczysz ja wszedzie... 

#40 tymon1313

• tymon1313
    Stary wyjadacz

Napisany 13.11.2016 - 21:02

XLR i jack na wyjsciu to to samo. Mozesz pdolaczyc sie i tu i tu, ale bedzie tam to samo. To co chcesz zrobic wymaga wyjscia przez petle FX i da sie oczywiscie zrobic.

No i gitara. Jeszcze tylko dwie sprawy mnie nurtują.

1. Czy ax8 można użyć jako footswitcha dla wzmaka? (tak jak w g system w którym włączam drive w piecu)

2. Czy waginosceptyki expresji/volume to tylko od nich pasują? Dopiero co kupiłem boss fv 500h i zastanawiam się czy przypasi.  Z drugiej strony ten waginosceptyk tak i nie podpasił, że chętnie się go pozbędę. 

#41 SpiderWAW

• SpiderWAW
    Weteran

Napisany 13.11.2016 - 21:09

1. Czy ax8 można użyć jako footswitcha dla wzmaka? (tak jak w g system w którym włączam drive w piecu)

2. Czy waginosceptyki expresji/volume to tylko od nich pasują? Dopiero co kupiłem boss fv 500h i zastanawiam się czy przypasi.  Z drugiej strony ten waginosceptyk tak i nie podpasił, że chętnie się go pozbędę. 

Mam FV500H i bedzie dzialal. Nie jest tak liniowy i tak "maselkowy" jak EV-1 ja czuje pod noga roznice i nie tylko (napisze niebawem).

AX8 nie ma jak GS czy GM2 czy GT10/100 przekaznika do wzmaka, trzeba sobie dokupic o odpalic przez midi z AX.

#42 spawel

• spawel
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 13.11.2016 - 21:39

Zastanów się, czy się nie okaże, że klasyczny wzmacniacz stanie się zbędnym elementem. Ilość i jakość preampów z Axe jest w tej chwili taka, że łączenie AX8 (czy FX) na cztery kable wydaje się mało sensowne. Siłą  Fractala jest to, że niezależnie czy podłogowy czy rackowy jest lekki i gada tak dobrze, że już wielu ludzi odpuściło tradycyjne wzmacniacze. Obserwowałem to kiedyś na dużym festiwalu. Wchodzi ekipa za ekipą, co trzecia ma Fractale i akustykom zajmuje 3 minuty odpalenie całości, i każdy zespół brzmi dla słuchaczy znakomicie

.          

#43 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran
  • z:Dąbrowa Górnicza

Napisany 13.11.2016 - 21:48

znakomicie, ale nie identycznie ?

Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, pedalboard Marshall PB8 + wszystkie kostki Marshalla 8 sztuk

#44 tymon1313

• tymon1313
    Stary wyjadacz

Napisany 13.11.2016 - 21:50

@spawel wiem o czym mówisz. 2 lata grałem m.in na kemperze i najlepiej brzmiał na szerokopasmowym rolandzie (brzydki strasznie). Ale niestety ludzie słuchają także oczami. Gra zespół a gitarzysta  nie ma wzmacniacza... Słabo to wygląda.

Dlatego kombinowałem z kemperem z róznymi paczkami i końcówkami mocy. W starciu z Buddą SD 45 + GS kemper przegrał (nie brzmieniowo, tylko osadzeniem w miksie i słyszalnością /pasmem). 

Jak znajdę wzmacniacz szerokopasmowy który będzie wyglądał jak rasowy wzmacniacz - to się nie będę zastanawiał.

• spawel and SpiderWAW lubi to

#45 spawel

• spawel
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 13.11.2016 - 22:17

znakomicie, ale nie identycznie ?

A po co identycznie?!? Czy jak używasz wzmacniacza (to samo dotyczy efektów) to czy musisz brzmieć identycznie jak inny użytkownik takiego samego wzmacniacza?!?
Dla mnie Fractal nie brzmi identycznie jak  Fender Bassman. Ale brzmi tak dobrze, że większość przeciętnych wzmacniaczy lampowych nie ma przy nim czego szukać. A do tego w jednej skrzynce mam tyle bardzo dobrych brzmień, że  nie zarobiłbym latami na tyle sprzętu, ile ta jedna skrzynka może skutecznie zastąpić. Mam prostą, tranzystorową końcówkę mocy i pakę gitarową (w sumie nie podeszła mi jednak żadna szerokopasmowa, radzę sobie globalną korekcją z Axe). Porównywałem końcówki lampowe i tranzystorowe i wyszło mi na to, ze ne mam to większego znaczenia prócz sporej wagi  lampiaka.
Wszystko to robię zupełnie świadomie. W ostatnich kilkunastu latach "przerobiłem" całkiem sporo wzmacniaczy z różnych półek i doszedłem do wniosku, że Fractal jednak górą. Jednak, ponieważ to już drugi mój Axe, a pomiędzy nimi były trzy lampiaki.  

#46 tymon1313

• tymon1313
    Stary wyjadacz

Napisany 13.11.2016 - 22:21

@spawel, a jaka masz końcówkę? Matrix?

@spiderwaw - piszesz na cyfrowogitarowo o fremenie. Dwa pytania:

1. Te płatne brzmienia były robione na firmware2.0 - na 5.0 to pójdzie?

2. Jedna wersja tych brzmeń wg. Twojego opisu oparta jest na płatnych "profilach". Czy ja muszę oprocz tej paczki brzmień kupić te profile u ich twórców? Czy jak to działa.

Z doświadczenia wiem, że warto kupować takie gotowce (kupowałem do HD500, do Kempera i 450 brzmień do G sysa). Dużo się można z tych ustawień nauczyć.

Ten post był edytowany przez tymon1313 dnia: 13.11.2016 - 22:42

#47 SpiderWAW

• SpiderWAW
    Weteran

Napisany 13.11.2016 - 23:27

Presety sa zgodne w dol. Ja nie mam tych IR-ow, tym bardziej ze one sa czesto juz nie do kupienia. Ale Fremen daje odpowiednik zrobiony na fabrycznych (czyli tez OH, RW i innnych) i darmowych ktore udostepnia. 

Poza tym... fabryczne brzmienia sa bardzo dobre. Od tego bym zaczal.

• spawel lubi to

#48 spawel

• spawel
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 14.11.2016 - 07:10

Moja końcówka to tani Rocktron Velocity 120. Teraz już nie do kupienia, ale jest nowszy Velocity 300 - chyba jeszcze lepsza (tu masz opinie kolegów również z naszego forum: http://forum.sevenst...n-velocity-300/ ). Matrix jest cholernie drogi, nie wiem czy jest sens płacić aż tyle. Robiłem porównania końcówka lampowa ze wzmacniaczy Fendera na 6L6 z tranzystorowymi (Rocktron i Crate Powerblock) i dla ucha praktycznie bez znaczenia, która z nich nagłaśnia preamp.    

#49 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran
  • z:Dąbrowa Górnicza

Napisany 14.11.2016 - 11:58

pisząc "nie identycznie" ?

to obawiam się, że właśnie zabrzmią identycznie,

bo identyczne Fractale i większość użytkowników z wygody będzie grało na fabrycznych brzmieniach,

przez elektronikę przewiduję w sprzętach gitarowych upadek muzyki gitarowej,

jak nastąpił upadek muzyki klawiszowej w sprzętach klawiszowych,

obojętnie jaki klawisz na scenie, to wszystkie brzmią podobnie,

Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, pedalboard Marshall PB8 + wszystkie kostki Marshalla 8 sztuk

#50 tomo34

• tomo34
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 14.11.2016 - 12:07

pisząc "nie identycznie" ?
to obawiam się, że właśnie zabrzmią identycznie,
bo identyczne Fractale i większość użytkowników z wygody będzie grało na fabrycznych brzmieniach,

przez elektronikę przewiduję w sprzętach gitarowych upadek muzyki gitarowej,
jak nastąpił upadek muzyki klawiszowej w sprzętach klawiszowych,
obojętnie jaki klawisz na scenie, to wszystkie brzmią podobnie,

Zmieniają się czasy, zmienia się brzmienie i sposoby jego kreowania. W studio możesz robić co chcesz i używać jakiego chcesz sprzętu. Grając koncert, domena cyfrowa od realizatora po muzyka, będzie ci w stanie umożliwić odwzorowanie studyjnego brzmienia zaledwie kilkoma "klockami". Ponadto w homerecordingu dostajesz możliwości odwzorowania brzmienia "tradycyjnych" sprzętów na które nigdy nie byłoby cię stać.

Do dochodzi kwestia czy to rzeczywiście jest odwzorowywanie brzmienia czy może już kreowanie nowego przy pomocy urządzeń cyfrowych oferujących nieograniczoną edycję najmniejszych elementów składowych brzmienia.

A mówimy tylko o kwestii sprzętowej gitarzysty. Przecież dobrze wiemy, że brzmienie to wynik wszystkiego po kolei, głównie muzyki tworzonej przez samych muzyków zespołu.

Ten post był edytowany przez tomo34 dnia: 14.11.2016 - 12:09

• spawel and delaa lubi to

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników