Skocz do zawartości

Zdjęcie

Codzienny komentarz społeczno-polityczny...

• Zaloguj się
20177 odpowiedzi na ten temat

#51 thesylwa

• thesylwa
    Zbanowany

Napisany 3.02.2012 - 22:10

tak sobie żartujemy Half, luz :P

co do gógla to własnie od jakiegoś czasu atakuje mnie nagminnie banerek ze zmieniają politykę prywatności czy ki pigmej... już od dawna robią userom bajzel z durnymi usługami które są włączane domyślnie bez ich zgody, mocno mnie wkurza ta ich nachalność, ale z gmaila cięzko jest zrezygnować, na razie nie ma lepszej darmowej alternatywy.

#52 sharent

• sharent
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Poznań

Napisany 3.02.2012 - 22:16

Do tematu - pomysł wg mnie dobry - po części.
Czemu wprowadzając takie kretyńskie reformy urzędasy nie spytają się nigdy uczniów o zdanie? Sami skończyli szkołę dziesiątki lat temu a zabierają się za jej restrukturyzacje, nie mając pojęcia jak naprawdę wygląda school w oczach ucznia.

Faktycznie - będąc w liceum, strasznie mnie denerwowało, że będąc w 3 klasie, zamiast przygotowywać się do matury musiałem wkuwać jakieś bzdury, które mi do szczęścia nie były już potrzebne. W 2 klasie w sumie też. Moim zdaniem powinno się zrobić I rok liceum o profilu ogólnym podstawowym - dla wszystkich. Pod koniec I roku ludzie by się deklarowali, jakie przedmioty chcą mieć rozszerzone, pod kątem matury - i je mieli by potem w nadmiarze - pozostałe też by były, ale w zdecydowanie mniejszym stopniu. System prosty i skuteczny. Na który wpadło 3/4 moich kumpli w czasach liceum. Ale po co wprowadzać proste pomysły. Lepiej odjebać coś na maksa kretyńskiego.

Ten post był edytowany przez sharent dnia: 3.02.2012 - 22:19

#53 Nix

• Nix
    Sworn to Black
  • z:rtk

Napisany 3.02.2012 - 23:46

pani negocjowalnego afektu, 3 lata przygotowan do matury. a srac w pieluchy to sie teraz pewnie przestaje w wieku 10 lat co?
nie chce mi sie gadac z debilami.

#54 sharent

• sharent
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 4.02.2012 - 00:48

pani negocjowalnego afektu, 3 lata przygotowan do matury. a srac w pieluchy to sie teraz pewnie przestaje w wieku 10 lat co?

hmm, nie wiem, ale możesz zapytać o to swojego starszego brata.

#55 Nix

• Nix
    Sworn to Black

Napisany 4.02.2012 - 01:14

nie wysilaj sie :D

obserwuje przyrost takich wlasnie "mgr. inRZ" i to jest chyba jeszcze gorsze od "humanistów", co to ich 2x2 przerasta.

szczerze mowiac nie wiem ktory gatunek gorszy.

#56 sharent

• sharent
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 4.02.2012 - 01:17

mówisz jakby to ludzie byli odpowiedzialni za system, w który zostali wrzuceni. wielu jest tumanami, ale nie wszyscy.

#57 Nix

• Nix
    Sworn to Black

Napisany 4.02.2012 - 01:33

w demokracji ludzie sa odpowiedzialni za system. przynajmniej w teorii.

widzisz, zwyczajnie uwazam, ze LO to LO. oprocz liceum jest tam jeszcze ogolnoksztalcace. moim zdaniem - takim powinno pozostac.
3 lata przygotowan do matury obecnej - to jest po prostu kpina.
co wiecej jest taki paradoks - jak sie rozmawia z dzisiejszymi powiedzmy 40+ latkami to ci ludzie, nawet po szkolach/uczelniach technicznych i wojskowych maja szersze zainteresowania i horyzonty myslowe niz obecni absolwenci.

i to jest bardzo ciekawe, zwazywszy ze nie dosc ze nie mieli 3 lat na przygotowanie do matury, to jeszcze przeciez zdolano im w program upchnac sporo politycznego spółkowania "kto jest moim wzorem i dlaczego Stalin".

nawet nie chodzi o sama wiedze, bardziej o umiejetnosc jej przyswajania i myslenia.

to jedno. a drugie, no coz - zakladajac ze kazdy obiera sobie dozywotnio zajecie w chwili wyboru szkoly sredniej (czy jak sie ta pani negocjowalnego afektu teraz nazywa), to owszem, coraz wezsza specjalizacja ma sens. problem tylko w tym ze tak w rzeczywistosci nie jest.

#58 HalfBlack

• HalfBlack
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Oceanu Wolnego Czasu

Napisany 4.02.2012 - 02:06

widzisz, zwyczajnie uwazam, ze LO to LO. oprocz liceum jest tam jeszcze ogolnoksztalcace. moim zdaniem - takim powinno pozostac.
co wiecej jest taki paradoks - jak sie rozmawia z dzisiejszymi powiedzmy 40+ latkami to ci ludzie, nawet po szkolach/uczelniach technicznych i wojskowych maja szersze zainteresowania i horyzonty myslowe niz obecni absolwenci.

i to jest bardzo ciekawe, zwazywszy ze nie dosc ze nie mieli 3 lat na przygotowanie do matury, to jeszcze przeciez zdolano im w program upchnac sporo politycznego spółkowania "kto jest moim wzorem i dlaczego Stalin".

nawet nie chodzi o sama wiedze, bardziej o umiejetnosc jej przyswajania i myslenia.

to jedno. a drugie, no coz - zakladajac ze kazdy obiera sobie dozywotnio zajecie w chwili wyboru szkoly sredniej (czy jak sie ta pani negocjowalnego afektu teraz nazywa), to owszem, coraz wezsza specjalizacja ma sens. problem tylko w tym ze tak w rzeczywistosci nie jest.

+1

Gibson "11" BFG || Dimarzio X2N + Gibson P-90

Tone Port UX-1

#59 Zuk224

• Zuk224
    Gaduła

Napisany 4.02.2012 - 02:18

O ile generalnie zgadzam się z Tobą,
o tyle przypierdole sie do tej część:

jest taki paradoks - jak sie rozmawia z dzisiejszymi powiedzmy 40+ latkami to ci ludzie, nawet po szkolach/uczelniach technicznych i wojskowych maja szersze zainteresowania i horyzonty myslowe niz obecni absolwenci.

nie uważasz, że niesprawiedliwe jest porównywanie młodzieży i seniorów na tym tle ? przecież seniorzy o tyle mają więcej do powiedzenia, o ile są starsi od tych niedoświadczonych życiowo. Młodych życie nauczy. Chciałbym, aby tak było...

Edyta:

Od siebie dodam, że czasami, dla naszego dobra, ktoś musi nam coś narzucić. Dobre w tym jest to, że w dzieciństwie, mama każąca myć zęby, pozwala byśmy nosili je na starość. Porażką takiego założenia, mogą być rozporządzenia tego typu, popadające w skrajność z pomieszaniem "czyichś" widzimisiów. Szczęście nasze, że widzimy problem. hój straszny, że to i tak może wejść i trzeba sie będzie dostosować.

Ten post był edytowany przez Zuk224 dnia: 4.02.2012 - 02:29

#60 Nix

• Nix
    Sworn to Black

Napisany 4.02.2012 - 02:33

to oczywiste drogi watsonie.

chodzi o to ze im dawniej tym wiecej ta matura/dyplom "wazyly".

a juz drastyczna to bedzie konfrotacja z przedwojennym szkolnictwem. no chyba ze w ciagu niecalego 100lecia nastapila jakas degradacja na poziomie biologicznym i dzisiaj oni po prostu na serio "tyle wszystkiego" nie sa w stanie wchonac :D

#61 Kwik

• Kwik
    Ghost of a Navigator!
  • z:Czerwińska

Napisany 4.02.2012 - 02:44

nie uważasz, że niesprawiedliwe jest porównywanie młodzieży i seniorów na tym tle ? przecież seniorzy o tyle mają więcej do powiedzenia, o ile są starsi od tych niedoświadczonych życiowo. Młodych życie nauczy. Chciałbym, aby tak było...

I tak i nie. Doświadczenie rzecz ważna wiadomo ale kiedyś potrafili nie tyle co uczyć a nauczyć a to jest różnica :D Ojciec tyle razy mnie na podstawowych rzeczach potrafi zagiąć do tej pory, że głowa mała. Przykładowy dialog z moim ojcem
-Tato a dlaczego tak a nie inaczej
-To nie wiesz?
-No, nie skąd mam to wiedzieć?
-[tu wstaw przedmiot] w szkole nie miałeś?
-Miałem.
-I nie tłumaczyli wam tego?
-No nie.
-Ja smaruje smalcem...
:)
Także dość często mam porównanie do tego jak uczyli 30 lat temu a jak 10 :)

chodzi o to ze im dawniej tym wiecej ta matura/dyplom "wazyly".

Jeszcze w latach 80- tych człowiek z maturą to był gość :) Na takich ludzi praca od razu po szkole czekała. A jak miał jeszcze studia skończone to już w ogóle wymiatacz.

a juz drastyczna to bedzie konfrotacja z przedwojennym szkolnictwem.

Dzisiejszy dyplom studiów wyższych na dobrej uczelni jest porównywany z przedwojenna maturą z tego co ostatnio czytałem.
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.

#62 Pawcio

• Pawcio
    Gaduła

Napisany 4.02.2012 - 11:54

Obecnie zdanie matury nie jest wyczynem- trudniej jest zdac np. egzamin zawodowy w technikum. A uczyc nadal potrafią, ale wymaga to 2 rzeczy- nauczyciela, który naprawdę pasjonuje się przedmiotem którego uczy, i chocby minimalnego zaangażowania uczniów ;) Ale to pierwsze chyba ważniejsze- gdy widac że nauczyciel z pasją opowiada o danym zagadnieniu, robi to ciekawie to siłą rzeczy zainteresuje ucznia i ułatwi naukę. Coraz mniej niestety takich nauczycieli.

#63 sharent

• sharent
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 4.02.2012 - 12:41

Nie zapominaj(-cie), że obecny system edukacji, i nie tylko (właściwie cały bajzel jaki teraz mamy) stworzyli właśnie ci posiadający bardzo szerokie horyzonty myślowe ludzie powiedzmy w wieku 40+. Hmmmmmmm :rolleyes:

Ten post był edytowany przez sharent dnia: 4.02.2012 - 12:43

#64 Nix

• Nix
    Sworn to Black

Napisany 4.02.2012 - 13:17

troche mniej obracania kota ogonem i wyszlaby calkiem blyskotliwa riposta :)

zaczelo sie przypomne od reformy wprowadzonej za rzadow AWS, ktora byla co prawda zjebana, ale to sie poprawia, a nie zamiata pod dywan jak to probowalo zrobic pozniej SLD. na zaistnialy burdel wystarczylo pozniej wpuscic Giertycha i mamy kozla ofiarnego prima sort.

nieeee no naprawde nie ma co sie spodziewac dalekowzrocznych decyzji w demokracji.

#65 cow

• cow
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 4.02.2012 - 14:08

Przykładowy dialog z moim ojcem
-Tato a dlaczego tak a nie inaczej
-To nie wiesz?
-No, nie skąd mam to wiedzieć?
-[tu wstaw przedmiot] w szkole nie miałeś?
-Miałem.
-I nie tłumaczyli wam tego?
-No nie.
-Ja smaruje smalcem...
:)

... ufff udało mi się kolejny raz zachować twarz tym tekstem o szkole - pomyślał ojciec ;)

mówcie sobie co chcecie i uważajcie mnie za oszołoma i sPiSkowca, ale ja twierdzę, że w polsce są ekipy, którym wcale nie zależy na dobrym poziomie szkolnictwa, wręcz przeciwnie. inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć, bo tak przejebać całkiem niezły system jaki był jeszcze w latach 90 to trzeba mieć po prostu złe intencje.

Ten post był edytowany przez cow dnia: 4.02.2012 - 14:08

#66 HalfBlack

• HalfBlack
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Oceanu Wolnego Czasu

Napisany 4.02.2012 - 14:16

@cow

To nie jest teoria spiskowa, tylko model budowy posłusznego społeczeństwa. Szum informacyjny + nacisk na specjalizację.

Gibson "11" BFG || Dimarzio X2N + Gibson P-90

Tone Port UX-1

#67 Nix

• Nix
    Sworn to Black

Napisany 4.02.2012 - 14:45

obywatel model "japierdole nie ogarniam" znaczy.

#68 gregoru571

• gregoru571
    Weteran
  • z:60 bln komórek

Napisany 4.02.2012 - 15:06

To ja się może wypowiem jako uczeń LO :D

Jak mówicie nie każdy w gim. już wie co chce robić, ale tak się złożyło że ja akurat wtedy podjąłem decyzję że idę nie dość że na biol-chem to jeszcze to jednego z lepszych liceów w województwie. I tak moim skromnym zdaniem pierwszy błąd to 3 a nie jak wcześniej 4 lata L.O. Noż pani negocjowalnego afektu mać, jestem w drugiej klasie i czasami naprawdę człowiek nie ma czasu na nic (szczególnie jak tak jak ja nie chodzi na żadne korki więc sam musi sobie w głowie wszystko poukładać) Rozdział materiału jest taki że 1 rok jest przeciętny, 2 to syzyfowa praca a 3 to przygotowania do matury, które my zaczynamy w sumie już teraz( a jestem w 2 klasie). Najgorsze jest to, że nasz kochany rząd na czele z panem premierem i minister edukacji wymyśla coraz to nowe pomysły zamiast przyjrzeć się podstawom. Mam wciętego i dość ostrego nauczyciela biologi, który chce nas nauczyć i powiem szczerze że na lekcjach nieraz ostro aczkolwiek w kulturalny sposób opierdala całe ministerstwo edukacji i podstawę programową nie tylko z biologii. Na lekcjach celowo pomija niektóre rzeczy(albo przez 4 lekcje przerabia temat przeznaczony przez panią minister na 1) bo jak to on mówi "Lepiej żebyście coś zrozumieli niż bezsensownie ryli na pamięć." W rezultacie już teraz oprócz programowych godzin mamy dodatkową biologię od szkoły i jeszcze jedną "w jego prywatnym czasie". Za to chemii co ciekawe uczy mnie nauczyciel który ma magistra z biologii ale nie z CHEMII i jedzie zgodnie z programem nauczania. Efekt jest taki, że nikt nic nie kuma( w przeciwieństwie do biologii), 3/4 klasy chodzi na korki, a na pytania "Dlaczego tak?" słyszymy odpowiedź "Bo w podręczniku tak jest"

Druty wyjęte tera tylko grać

"Bo z Floyd Rosem to grajo tylko szatanisty" :D

#69 Nix

• Nix
    Sworn to Black

Napisany 4.02.2012 - 15:10

no ale przynajmniej nie macie chemii z ksiedzem :D

#70 gregoru571

• gregoru571
    Weteran

Napisany 4.02.2012 - 15:26

no ale przynajmniej nie macie chemii z ksiedzem :D

Uwierz, że znam księdza co ma magistra z chemii i fizyki :D i umie o wiele lepiej tłumaczyć.

A co ciekawe swoją karierę rozpoczął jako kierowca TIRa

Ten post był edytowany przez gregoru571 dnia: 4.02.2012 - 15:28

#71 Lamer

• Lamer
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Mailbag Of Doom

Napisany 4.02.2012 - 15:34

Za to chemii co ciekawe uczy mnie nauczyciel który ma magistra z biologii ale nie z CHEMII

U mnie w LO informatyki uczył koleś po filologii romańskiej.

#72 steve_chyla

• steve_chyla
    Gaduła

Napisany 4.02.2012 - 16:36

Za to chemii co ciekawe uczy mnie nauczyciel który ma magistra z biologii ale nie z CHEMII i jedzie zgodnie z programem nauczania. Efekt jest taki, że nikt nic nie kuma( w przeciwieństwie do biologii), 3/4 klasy chodzi na korki, a na pytania "Dlaczego tak?" słyszymy odpowiedź "Bo w podręczniku tak jest"

Chemia w LO jest jak dobra impreza. Nikt nie ogarnia :D

#73 Eldamill

• Eldamill
    Zbanowany
  • z:krwi i kości.

Napisany 4.02.2012 - 17:12

Za to chemii co ciekawe uczy mnie nauczyciel który ma magistra z biologii ale nie z CHEMII i jedzie zgodnie z programem nauczania. Efekt jest taki, że nikt nic nie kuma( w przeciwieństwie do biologii), 3/4 klasy chodzi na korki, a na pytania "Dlaczego tak?" słyszymy odpowiedź "Bo w podręczniku tak jest"

Chemia w LO jest jak dobra impreza. Nikt nie ogarnia :D

Niestety, większość nauczycieli chemii to ludzie, którzy robią program jak maszyny - wchodzą, recytują, wychodzą, nie przejmując się, czy ktoś w ogóle rozumie.
8433709 - chcesz ze mną pogadać? Pisz.

...nikt jeszcze (prawie) nie napisał. Ze smutku wory pod oczami. ;__;

#74 gregoru571

• gregoru571
    Weteran

Napisany 4.02.2012 - 17:45

I właśnie to program należałoby zmienić. A nie wymyślać kolejne reformy bo i tak kupa to da.

#75 prempiusz

• prempiusz
    Stary wyjadacz

Napisany 4.02.2012 - 17:50

A sie tak spytam z ciekawości robią jeszcze jakieś doświadczenia na chemii czy walą po prostu teorie samą?? Bo u mnie pare lat temu to kurcze może ze 4 były przez całe liceum chociaz fakt, że na podstawie ale kurka juz w gimnazjum tego więcej przerobiliśmy. A gdzie jak gdzie ale na chemii to powinno się praktyke odwalać.

#76 Sighval

• Sighval
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Śląsk/Krk

Napisany 4.02.2012 - 18:05

Ja w gimnazjum na chemii w ciągu trzech lat miałem okazję obserwować jedno doświadczenie (bodajże coś związanego z miedzią i jej właściwościami), w LO żadnego. Więc jedno w ciągu sześciu lat. Wynik porażający.

Ten post był edytowany przez Sighval dnia: 4.02.2012 - 18:05

Framus Diabo Pro & 8080 | opchnę zooma - http://tinyurl.com/zoomb1x i fajną klawiaturę sterującą - http://tinyurl.com/emuxboard

#77 steve_chyla

• steve_chyla
    Gaduła

Napisany 4.02.2012 - 18:10

Ja w gimnazjum doświadczeń nie miałem, a w liceum (jestem w drugiej klasie) były kilka razy, nie wiem...coś koło pięciu lekcji.

#78 prempiusz

• prempiusz
    Stary wyjadacz

Napisany 4.02.2012 - 20:13

Czyli potwierdza się jeszcze bardziej, że edukacja schodzi na psy.

#79 Sighval

• Sighval
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 4.02.2012 - 20:43

A szkoda, że się tak dzieje, bo zdaje mi się, że wielu by się chemią mogło bardziej zainteresować, gdyby nie wszystko było omawiane czysto teoretycznie.
Przeca jak pierdolnie jakaś fiolka i będzie sporo dymu to będzie to ciekawsze od obliczania masy molowej manganianu potasu :P

Framus Diabo Pro & 8080 | opchnę zooma - http://tinyurl.com/zoomb1x i fajną klawiaturę sterującą - http://tinyurl.com/emuxboard

#80 Thereminator

• Thereminator
    Wirtuoz klawiatury
  • z:w: y: r: o: l:

Napisany 4.02.2012 - 20:53

mówcie sobie co chcecie i uważajcie mnie za oszołoma i sPiSkowca, ale ja twierdzę, że w polsce są ekipy, którym wcale nie zależy na dobrym poziomie szkolnictwa, wręcz przeciwnie. inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć, bo tak przejebać całkiem niezły system jaki był jeszcze w latach 90 to trzeba mieć po prostu złe intencje.

Warto też przypomnieć, ze za demontaż tego starego "niesłusznego", bo ustanowionego jeszcze za komuny systemu edukacji odpowiada koalicja AWS + UW, czyli ludzie, którzy są dziś w PiS-ie i PO (i w kilku prawicowych kurdupelpartyjkach). W następnych kadencjach (z obecną włącznie) tylko tę reformę nieudolnie poprawiano, potęgując chaos i pogłębiając upadek poziomu nauczania.

Ten post był edytowany przez Thereminator dnia: 4.02.2012 - 22:11

Karol - człowiek, który podtarł się jeżem

#81 gregoru571

• gregoru571
    Weteran

Napisany 4.02.2012 - 21:06

He he ja znów miałem taka nauczycielkę od chemii w gimnazjum że doświadczeniami srałem. Co lekcje były. O wiele łatwiej byłoby mi policzyć lekcje bez doświadczeń niż z. A tera w LO jest tak jak pisałem: TRAGEDIA, ale w sumie to bardziej na biol niż na chem tam polazłem .

#82 prempiusz

• prempiusz
    Stary wyjadacz

Napisany 5.02.2012 - 01:04

Sighval no szkoda szkoda. W ogóle to system sysemem ale i same podręczniki są dzisiaj napisane dużo gorzej niż te z przed lat, polecam zajrzeć sobie do jakiegos starego podręcznia z fizyki np. Wedy bylo to jakoś tak bardziej zrozumiale opisane, tak że chyba nawet ci najgorzej ogarniający byliby w stanie to zrozumiec. Inna sprawa to też zadania z matmy zamiast powiedzmy oblicz dł krawędzi ostrosłupa korzystając z funkcji tryg. powinno byc coś w stylu dach o kształcie ostrosłupa.... oblicz dł belki... tak żeby przedstawić realny problem, a nie ciągle rozwiązywac suche zadania. Przez takie coś klient który rozwiazuje takie zadania później widzi takie z treścią rzeczywistej zagwostki i rozkłada ręce bo nie potrafi sobie przełożyć tego czego się uczył na praktykę.

#83 Q-bak

• Q-bak
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 5.02.2012 - 01:39

prempiusz - to już nie zerówka żeby ktoś nie ekstrapolował długości przeciwprostokątnej do żerdzi dachowej :F A co do starych podręczników to się nie zgodzę, były napisane fatalnie, topornie, obrzydliwie i cokolwiek z nich wydostać (tak jak i z obecnych) jest sprawą po prostu fatalną. Weźcie pierwszy lepszy podręcznik a hameryki, naprawdę chce się to czytać. Kuzyn znalazł ostatnio wykłady traktujące o nefrologii wykładane przez ziomka z IV roku medycyny. Zamiast tracić na ten blok 2 tygodnie, można w 3 godziny ogarnąć zakres materiału i nie zastanawiać się, na czym polega kwasica a na czym zasadowica, czego nikt zrozumiale nie potrafił mu wytłumaczyć przez wszystkie zajęcia, które miał do tej pory. Dużo żartów o amerykańskich uczonych, ale uczyć to oni potrafią.

#84 prempiusz

• prempiusz
    Stary wyjadacz

Napisany 5.02.2012 - 02:03

To bys się zdziwił Q-bak bo u mnie w liceum jeszcze ludzie mieli problemy z takimi prostymi sprawami, a niby trzecie liceum w województwie. Mi to osobiście wisi jak jest napisane bo sobie to ogarnę ale są tacy co maja problemy i to dla nich takie udogodnienia, zreszta to tylko przykład może można było lepszy ale jest późno i nie chcialo mi się myśleć za dużo:p. Co do książek to dalej podtrzymuje nie wiem może mi się takie poprostu trafiły. Co do zagramanicznych hamerykańskich bókw to masz rację tyle, że trzeba bardzo dobrze znać ten hamerykański bo inaczej siedzenie ze słownikiem i to jeszcze specjalistycznym w wielu przypadkach może kosztować więcej czasu niż zrozumienie tego z naszych książek. Zresztą kończe już marudzić, pozdro.

#85 Q-bak

• Q-bak
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 5.02.2012 - 02:25

Zależy o czym mowa - ja na przykład w 3 gim przerabiałem fizyke Giancoliego ani razu nie zaglądając do słownika, głównie dlatego, że zaczynali tam od pojęcia drogi a kończyli tajemnicy życia, a nie jak w Polsce zaczynali na tajemnicy życia i kończyli na **uj wie czym, żeby jeszcze bardziej to utrudnić.

#86 lordmouc

• lordmouc
    Weteran
  • z:RZ

Napisany 15.02.2012 - 16:49

http://biznes.interi...z-osiem,1760050 GENIALNY POMYSŁ
No naprawdę, teraz to ja już wierze, że Unia Europejska to ostoja wolności! I Jeszcze jak o nas dbają i nasze zdrowie! Niech żyje WHO i UE!

Some people understand the value of having a good visual impact. The rest use combos.
©Some Dude

#87 kszyh

• kszyh
    Gaduła

Napisany 15.02.2012 - 16:55

No naprawdę, teraz to ja już wierze, że Unia Europejska to ostoja wolności! I Jeszcze jak o nas dbają i nasze zdrowie! Niech żyje WHO i UE!

Cóż, mnie tam już żadne pomysły tych oszołomów nie zdziwią. I tak największym hitem pozostaje w moim rankingu opłata za emisję CO2. Im szybciej ten socjalistyczny twór padnie tym lepiej dla nas.
Trochę z innej beczki - polecam Pana który bardzo mądrze prawi:

http://www.youtube.c...feature=related

http://www.youtube.c...feature=related

#88 Q-bak

• Q-bak
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 15.02.2012 - 20:57

co jak co, ale alkohol i papierosy to trucizna, gdzie to pierwsze niszczy więzi społeczne a drugie jest główną przyczyną zgonów na świecie - rozpierdala wszystko, no jakiej sobie choroby nie wymyślisz przeciętnego 50latka, będzie ją można połączyć z paleniem papierosów. Nadciśnienie, miażdżyca, zawały serca, udary mózgu, niedokrwienia, nowotwory, niepłodność plus szereg innych zmian w organizmie. Ja rozumiem że to zrosło się z jestestwem człowieka, ale sorry. No passaran

//edit
tak, czasem wypije :D

Ten post był edytowany przez Q-bak dnia: 15.02.2012 - 21:13

#89 lordmouc

• lordmouc
    Weteran

Napisany 15.02.2012 - 21:50

Doktorku, powiem ci tak:
http://youtu.be/nHi3Ij6hUcg?t=18s
no..

Ten post był edytowany przez lordmouc dnia: 15.02.2012 - 21:54

Some people understand the value of having a good visual impact. The rest use combos.
©Some Dude

#90 kszyh

• kszyh
    Gaduła

Napisany 15.02.2012 - 21:52

no i jakby komuś umknęło przypadkiem :D
http://www.youtube.c...h?v=HvAs1pS53nM

#91 Pawcio

• Pawcio
    Gaduła

Napisany 16.02.2012 - 09:52

no ale piwo też?

#92 Viehu

• Viehu
    Morderator
  • z:Chojnic

Napisany 16.02.2012 - 13:32

Jeszcze w latach 80- tych człowiek z maturą to był gość :) Na takich ludzi praca od razu po szkole czekała. A jak miał jeszcze studia skończone to już w ogóle wymiatacz.

W latach 80 to na każdego czekała praca po szkole. ;)

siusiaki.

#93 Sighval

• Sighval
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 16.02.2012 - 13:45

A wg mnie dobry pomysł z tymi sklepami. Może chociaż trochę mniej zapijaczonych mord będę widywał na co dzień :)

#94 cow

• cow
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 16.02.2012 - 14:25

a niby w jaki sposób to ma wpłynąć na ilość zapijaczonych mord? według mnie to może mieć nawet odwrotny skutek.

#95 Lamer

• Lamer
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Mailbag Of Doom

Napisany 16.02.2012 - 15:00

Czyli zamiast jednej flaszki po południu i jednej wieczorem trzeba będzie kupić 2 po południu.

#96 Sighval

• Sighval
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 16.02.2012 - 15:23

W taki, że może ludzie zamiast pić codziennie, bo monopolowy otwarty zawsze i pod samym nosem, będą pić nieco rzadziej, bo nie chce się do sklepu dupić tak daleko. Takie moje gdybanie, a może i rozkoszne smarowanie smalcem nie mające żadnego sensu.
Generalnie jednak inicjatywom mającym na celu zmniejszenie problemu nadużywania alkoholu przez nasz naród zwykle w duchu przyklaskuję.

#97 blackviolet

• blackviolet
    Stary wyjadacz

Napisany 16.02.2012 - 15:24

a niby w jaki sposób to ma wpłynąć na ilość zapijaczonych mord? według mnie to może mieć nawet odwrotny skutek.

wg mnie też, historia pokazuje że socjalistom mało co wychodzi dla dobra społeczeństwa, szczególnie prohibicja :)
na pohybel sk***synom

#98 Viehu

• Viehu
    Morderator
  • z:Chojnic

Napisany 16.02.2012 - 16:23

Co za problem "zakupy" zrobić na cały tydzień ;)

#99 lordmouc

• lordmouc
    Weteran

Napisany 16.02.2012 - 16:25

Żaden. Problem w tym, że za 10 lat będą mówić o której można srać, żeby za dużo gówna w kiblach nie spuszczać dla dobra rur. Tymczasem przy takich podatkach jakie się tym złodziejom płaci, wódkę powinni rozdawać za darmo, a rury powinny być ze złota :) Mnie tutaj nie chodzi o konkretnie wódę, a o zasadę. We łbach im się chorobliwie otępiło. Rzekłem.

©Some Dude

#100 Sighval

• Sighval
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 16.02.2012 - 16:30

Czyli co, całą politykę prozdrowotną wyjebać do kibla, żeby tymi złotymi rurami spływała? ;)

2 Użytkowników czyta ten temat

2 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

korzo, Q-bak