Skocz do zawartości

Zdjęcie

Eric Gales podróba Hendrixa czy też jego godny następca ?

• Zaloguj się
111 odpowiedzi na ten temat

#101 cebix

• cebix
    Weteran

Napisany 15.01.2015 - 22:42

A co z The Edge z U2? Gra technicznie słabo, przyznaje się, że nie ćwiczy w ogóle, żeby nie wpłynęło to na jego styl (!) i bez swojego racka efektów nie ma swojego brzmienia.

A jednak każdy kojarzy jego dźwięki.

Czy brak ćwiczeń = brak pracowania nad stylem?

#102 Gałek

• Gałek
    Konto usunięte
  • z:Lublin

Napisany 15.01.2015 - 22:54

Kolega EDGE jest ambasadorem brzmienia. On gra Dsus2 z dual delayem monster tri chorus shimmer i ma nas w dupalu :)
motyla noga the alterate dominants, motyla noga the triton substitutions :)
Monster rack zone mod on :)

#103 FX

• FX
    Weteran

Napisany 15.01.2015 - 22:58

Matterfakir oczywiście że mogę się mylić jak każdy.

Szukam alternatywnej prawdy, jakiejś innej drogi niż przez pomysły do wartościowej sztuki (muzyki) od kilku lat, co napisałem wyżej.

Ale Ty mi nie dałeś tej odpowiedzi....

Nowa płyta Full-X: "An Introduction to Counterpoint":

http://fulara.com/

#104 Matterfakir

• Matterfakir
    Gaduła

Napisany 15.01.2015 - 23:07

nie wiem na co miałem Ci dać odpowiedź, ale luz. No a Prawda jest chyba jedna, nie ma czegoś takiego jak alternatywna prawda :P Taki to czepialski jestem ;)

#105 FX

• FX
    Weteran

Napisany 15.01.2015 - 23:09

Też mam takie wrażenie, że prawda o tworzeniu jakby jest jedna, na tej stronie z cytatami jest ze 30 cytatów różnych muzyków (rock, jazz, klasyka) i wszyscy mówią jednym głosem, być może nie jedynym słusznym, ale w tej dyskusji nie padł żaden inny cytat (na to czekam), coś w stylu "Davis mówił że tak, ale ja to zrobiłem inaczej" (Coltrane). Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

#106 aceton

• aceton
    Gaduła

Napisany 15.01.2015 - 23:44

Schematy , nie schematy. Sa schematy których się nie uniknie.

Mogą być złe schematy i dobre, tak samo złe i dobre NAWYKI. Np.Eksploatowanie w kółko tych samych wyuczonych na blachę całych fraz, czy licków.

Może być nadmierne używanie glisów , albo ciągłe nadużywanie agresywnego wibrato na granicy groteski. Pomijam efekt zamierzony.

Cyt; Nadużywanie akcentów intonacyjnych bez smaku może brzmieć jak fałszywa gra co niekiedy jest prawdą"
Jak się ma niewiele do powiedzenia, lub nie wiadomo co się chce powiedzieć, to nadużywa się znaków interpunkcyjnych?????!!!!!
Davis miał niezdrową przypadłość z wibratem z której się wyleczył, za to mistrzowsko grał długie nuty i akcenty intonacyjne .

@ sol,

Muzyk innowator nie jest i nie będzie na wyższej półce, o to się nie martw, bo muza to nie zawody sportowe.
Schody do nieba..Powiadasz schematy. Ułożenie sola to nic innego jak ułożenie reszty, to jest powiedzmy  kompozycja. Układanie.

I aby być w temacie i blisko Heńka poniekąd kawałek Dylana. Np solo z "all along the watchtower" tez ułożone . Czy Heniek zagrał to jak Dylan? Czy używa tych samych środków wyrazu w taki sam sposób? Ile Dylana jest w Heńku? I Czy wykracza poza znaczenia słowa interpretacja jedyne co to chyba melizmaty które Heniusz  zaczerpał i tak je po swojemu używał.

#107 FX

• FX
    Weteran

Napisany 16.01.2015 - 08:05

Tak zupełnie na marginesie - Davis pozbył się wibrato bo po nagraniu pierwszej płyty krytycy w prasie napisali, że kopiuje Dizziego, bardzo go to zdenerwowało, od tego dnia postanowił przestać grać wibrato i zaczął używać tłumika. Historia opisana w książce.

#108 aceton

• aceton
    Gaduła

Napisany 16.01.2015 - 10:00

Być może, książkę czytałem dawno. Gdzieś też było, ze ktos mu powiedział że jak będzie stary i będzie miał parkinsona tez będzie miał takie wibrato. Tak czy siak własny czy kopiowany element jeden pies.

Ten post był edytowany przez aceton dnia: 16.01.2015 - 10:05

#109 enka2

• enka2
    Świeżak

Napisany 12.02.2015 - 23:46

Koledzy poszli w kierunku bardzo filozoficznym. Tymczasem temetem postu jest niejaki Eric Gales i jego nawiązanie do Hendrixa. Crystal Vision, The Eric Gales Band, Pictures Of A Thousand Faces to albumy Galesa, z których jasno wynika (jak i zpozostałych), że on nie bardzo wie co ma grać. Bardzo eklektyczna zbitka różnych produkcji i tyle. Granie Hendrixa (co czyni EG na koncertach) to "atawizm", który przydarza się większości gitarzystów i fajnie bo Jimmi to zjawsko. Dla mnie ważna jest intencja. Bo czy znalibyśmy pacjenta pt. Eric Gales gdyby nie to, że poeksploatował w paru miejscach parę kilkanumerów Jimmiego?  W mojej ocenie nie, bo jego własne dokonania to..... hm, raczej przeciętna muzyka. Wyjście na scenę i wygarnięcie Voodoo Child może być efektowne - patrz SRV lub Johny Winter - albo tylko i niestety efekciarska. A jak już mówimy o fajnych gitarzystach to właśnie zdrobiłem sobie maraton z Davem Osti.

#110 wielkiblues

• wielkiblues
    Weteran

Napisany 25.02.2015 - 14:59

Dla przeciwwagi, porządne, świerze bluesrockowe granie, prosto z serca

https://www.youtube....h?v=NNH6PX-2euM

I to ma byc siweze ????

Matko boska NUUUUUUUUUUUUUUUDA i to juz było

#111 Kolumbijczyk

• Kolumbijczyk
    Wirtuoz klawiatury
  • z:wierzak

Napisany 25.02.2015 - 16:13

rozdwojenie jaźni, czy co :huh:

Nie tak sobie życie wyobrażałem, miała być sielanka.

#112 slater88

• slater88
    Świeżak

Napisany 19.03.2018 - 21:43

@matterfakir pierdzielisz takie ogolniki.

Nie zgodzę się, jest mnóstwo niezależnych kapel, które grają bardzo prostymi środkami a jednak nikt nie powie, że jest to komercyjne.

przyklady ?

Nie jeden opiniotwórczy magazyn okrzyknął go Hendrixem naszych czasów.

Jakby byl hendrixem naszych czasow, to zaden magazyn by nie musial tego oglaszac, tylko by to bylo slychac. Sory, ale media tez co roku oglaszaja wielkich artystowc

Co do Galesa, to kawal dobrej muzy. Kupuje typa w calosci.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników