Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasilanie - fakty, mity, opinie

• Zaloguj się
52 odpowiedzi na ten temat

#51 sebjus

• sebjus
    Najlepsza Gitara 2016 roku
  • z:Warszawa

Napisany 18.10.2018 - 07:39

Mam po drodze do lampy dwie takie świecące listwy i nic nie sieje.
Ważne żeby listwa z dużą ilością gniazd miała odpowiednio gruby kabel. Zwracam na to uwagę od momentu jak mi combo basowe nagle przestało grać. Spalił się przewód. Od tamtej pory tylko grubasy.

#52 Shaman

• Shaman
    Gaduła

Napisany 18.10.2018 - 19:21

Myślalem, że to uziemienie w postaci wąsów o którym pisał Piotr jest lepsze w tej listwie od normalnego i taka konstrukcja gniazda jest lepsza. Nie lubię tych świecących pstryczków, gdzieś czytałem, że jak to jest to sieje trochę (oby nie grozą :D)

Uziemienie w postaci wąsów ma gniazdo typu F stosowane w większości krajów europy (między innymi u niemca) w Polsce obowiązuje gniazdo typu E z bolcem  ;) różnica taka że w nasze gniazdo wtyczkę z bolcem włożysz tylko w jednej pozycji, a w typie F nie ma znaczenia, można wtyczkę obracać o 180' i zawsze będzie pasowała, o tyle lepsza konstrukcja, z elektrycznego punktu widzenia nie ma różnicy byle uziemienie dobre dochodziło do gniazda (o co w naszych blokach często ciężko :/) :P
Oprócz tego gniazdo F ma wycięcia po bokach i dla tego nie jest kompatybilne z polskimi okrągłymi wtyczkami więc przy zakupie niemieckiego przedłużacza możesz mieć problem z podłączeniem niektórych sprzętów (wzmacniacze, komputery i ogólnie nowszy sprzęt jest przeważnie wyposażony we wtyczkę unischuko która pasuje do obu typów gniazd).

Jeżeli nie chcesz pstryczków elektryczków i światełek to dalej można kupić listwę zasilającą za 1/3 ceny z thomanna i to jeszcze w pro muzyczno-scenicznej rackowej obudowie np. xD
https://allegro.pl/l...7550370973.html

#53 dominikem

• dominikem
    Gaduła

Napisany Wczoraj, 22:44

Dziękuję za wyjaśnienie i tak właśnie zrobię, choć te moje wtyki by pasowały, nie potrzebuję w sumie w obudowie rackowej, poszukam tej firmy innej.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników