Skocz do zawartości
Prs Custom 24 1993 Emerald Green 10 Top + Case Sprzedam/Zamienię

Cena - 8.900,00 zł

Do zamknięcia - 6 Dni, 22 Godziń

Proszę się zalogowaćDo sprzedania używana gitara PRS Custom 24 z 1993 roku (pre-factory) 10 top w kolorze Emerald Green.

Gitara jest w 100% sprawna, pręt regulacyjny działa, progi w bardzo dobrym stanie (widoczne na zdjęciach). Wszystko stroi, ustawiona bardzo niska akcja strun. Typowe dla modeli pre-factory małe łączenie gryfu z korpusem (small heel), ułatwiające dostęp do wysokich pozycji.

Gitara została zakupiona przeze mnie w sklepie Andertons w Anglii jako używana.
Wizualnie jak na 26 lat prezentuje się bardzo dobrze. Miała kilka odprysków lakieru na kantach, które zostały naprawione w Broken Neck w Gdyni. Z większych defektów delikatna rysa na tyle gryfu, poza tym prezentuje się rewelacyjnie jak na ten wiek. Lakier jest praktycznie niewypłowiały jak w większości PRS z tego okresu.

W gitarze zostały wymienione przetworniki na Dimarzio Transition Steve’a Lukather’a. Gitara bardzo zyskała dzięki temu brzmieniowo, standardowe HFS/VB były dla mnie kiepskie. Dla upartych mogę za dopłatą je dorzucić.

Poza przetwornikami wymieniłem:
  • nakładki kluczy na hebanowe (oryginalne w zestawie)
  • rotary switch na przełącznik 3 pozycyjny, japoński Hosco (rotary switch w zestawie)
  • ramki przetworników na oryginalne PRS, nowego typu, ze śrubką do regulacji wysokości poniżej poziomu ramki (oryginalne w zestawie)
  • gałki ze speed knobs na nowego typu PRS Lampshade jak w nowych modelach PRS (oryginalne w zestawie)
  • potencjometry volume i tone na Emerson Custom push-pull (oryginalne w zestawie)
Dzięki tej ostatniej zmianie dostajemy aż 8 pozycji przetworników, jak w modelu PRS 408 lub Custom 24-08 (każdy z przetworników można niezależnie rozłączyć na singla).

Gitara jest szczególna, ponieważ posiada rzadki w modelach Custom 24 gryf o profilu regular oraz fabryczne wycięcie pod tremolo (jak w modelach Tremonti), co umożliwia działanie tremolo także w górę.

W komplecie oryginalny case w dobrym stanie.

Sprzedaję, ponieważ zmieniły mi się preferencje brzmieniowe i przesiadam się na wiosło z singlami.

Więcej zdjęć mogę podesłać na maila.

Nie interesują mnie wymiany.

Ze względu na wartość i unikatowość instrumentu mocno preferuję przetestowanie i odbiór osobisty w Gdańsku. Ewentualnie mogę ją solidnie zapakować i wysłać ubezpieczonym kurierem.

Cena do rozsądnej negocjacji.
Brak pytań

Wystawiający

Reputacja: 42


Powered by Classifieds