MMA a sprzęt gitarowy

Zapewne wielu z Was taki tytuł nasunie od razu skojarzenia z retoryką popularnych portali informacyjnych, niemniej jednak, pragnę wszystkich zapewnić, że udało się nam znaleźć jakiś wspólny mianownik między tymi, zgoła niepodobnymi do siebie, dyscyplinami. Ale po kolei...

Dodaj obrazek


W czasach wszechobecnej chińszczyzny i panoszącej się na rynku tandety, coraz trudniej o rzeczy, które prezentują wysoki poziom wykonania, nie kosztują majątku, a na dodatek wykonane są przez pasjonatów, dla pasjonatów. Na firmę Proleather trafiłem zupełnie przypadkowo – podczas wizyty u parającego się gitarowym rzemiosłem kolegi, zaprezentowano mi jeden z produktów tej firmy. Sam być może nie zwróciłbym na niego uwagi – był to szary, niezbyt rzucający się w oczy pasek gitarowy. „Pasek jak pasek” - usłyszał mój kolega. Po kilku namowach przytroczyłem go do swojego, ważącego około pół tony Les Paula i dopiero wtedy zauważyłem, na czym polega wyjątkowość tego niepozornego przedmiotu. Okazało się, że LP straciło nagle ok. 499 kg ze swojej wagi... Im dłużej Gibson wisiał mi na ramieniu, tym bardziej byłem zachwycony. Jako, że należę do ludzi dość ciekawskich, najpierw solidnie przepytałem właściciela szarego paska, a potem zadzwoniłem do ich producenta.

Dodaj obrazek

Okazało się, że sekret paska tkwił nie tylko w wykorzystaniu bardzo wysokiej jakości skóry oraz nieco zwiększonej szerokości, ale także w zastosowaniu specjalnej wkładki ortopedycznej, która to właśnie powodowała tak znaczny spadek wagi mojego LP. Właściciel firmy Proleather, pan Robert – sam jest muzykiem. Lata obecności na scenie oraz obcowanie z różnej maści instrumentami strunowymi spowodowały, że nieobce są mu problemy związane z dźwiganiem na swych barkach tak gitary, jak i basu... Cóż, chyba każdemu z nas, kto ma za sobą granie dłuższych, klikusetowych koncertów, bądź też zabawianie gawiedzi na imprezach okolicznościowych, dała się we znaki waga instrumentu i związane z nią niedogodności.
Paski Proleather są wykonane w całości ręcznie, z najlepszej jakości materiałów, a na dodatek zaopatrzone są we wspomniane wkładki ortopedyczne.

Dodaj obrazek

Wszystkie paski wykonywane są na zamówienie. Klienci sami mają wpływ na wzornictwo, użyte materiały etc. W sumie jedynym ograniczeniem wzornictwa może być wyobraźnia zamawiającego pasek - choć i tutaj, niekoniecznie jest to limitem - zawsze można liczyć na pomocną radę pana Roberta. Do wyboru jest kilka rodzajów skóry oraz innych popularnych i mniej popularnych materiałów, można również zamówić sobie haftowane lub wypalane napisy, czy też nawet całe grafiki.

Dodaj obrazek

Do testów otrzymałem sześć różnych customowych pasków. Organoleptyczne testy nadesłanych egzemplarzy potwierdziły wnioski wyciągnięte podczas pierwszego kontaktu z wcześniej wspomnianym, szarym paskiem. Precyzja wykonania oraz jakość użytych materiałów nie budzą żadnych zastrzeżeń. Paski wykończone są niezwykle precyzyjnie - nic się nie strzępi, nie odrywa, przeszycia również nie pozostawiają nic do życzenia. Paski testowałem dość długo na różnego typu sprzęcie (od LP, przez straty do 8-strunowych harf) i muszę podkreślić, że nie mają one żadnego wpływu na brzmienie ;) Choć w sumie... może jednak mają - po godzinie grania w pozycji stojącej nie czułem absolutnie żadnego dyskomfortu, co przełożyło się na mniejszą ilość fałszów i kwadratów wydobywających się z mojego halfstacka.

Dodaj obrazek

Oprócz pasków gitarowych, firma Proleather wykonuje również wszelkiej maści gadżety związane z gitarami (np. torby na ramię w kształcie instrumentu), przeróżne ozboby i elementy biżuterii, zajmuje się tapicerką samochodową oraz... wytwarza pasy mistrzowskie do MMA. Niestety nie mam informacji, kto z grona współczesnych gladiatorów taki pas posiada (fotki pasów są na stronie Proleather), natomiast jeśli chodzi o gitarzystów, jednym z bardziej znanych użytkowników opisywanych pasków jest niejaki Tony MacAlpine.
Krótko mówiąc - niezależnie czy Waszym idolem jest Joe Satriani czy też Marcin Najman (uwaga - żart), warto zainteresować się produktami Proleather. ;)

Dodaj obrazek


Więcej info oraz cała masa fotek na stronie producenta:

Dodaj obrazekhttp://proleather.blogspot.com
fotki i tekst MH8
  • Gałek lubi to